Najnowsze:

szymon makuch

Jak przygotować się do wyprawy biegowej? | Szymon Makuch

Jeżeli wybierasz się na samotny kilkutygodniowy bieg po pozbawionej cywilizacji części Islandii, a dotychczas Twoim najdłuższym biegiem był bieszczadzki Rzeźnik, to więcej niż pewne, że popełnisz masę błędów logistycznych i sportowych. Tak właśnie postąpił Szymon Makuch, który od tamtego czasu zrealizował już z powodzeniem kilka wypraw ultra i jest znacznie bogatszy w doświadczenia.

Biegacz stoi właśnie w obliczu największego wyzwania w swojej biegowej przygodzie. Zamierza samotnie pokonać biegiem ponad tysiąc kilometrów przez trzy najwyższe łańcuchy górskie na świecie, znajdujące się w północnym Pakistanie. W tym odcinku podcastu opowiedział o przygotowaniach sportowych, logistyce, sprzęcie i wielu biegowych smaczkach związanych pierwszą w historii próba przebiegnięcia tej ekstremalnej trasy.

Szalenie istotny jest również fakt, iż czwarta edycja „Biegu po emocje” — KArakoRUN2022, jest poświęcona wsparciu dzieci z chorobami onkologicznymi. Szymon jako jej organizator dzieli się z nami pozabiegowymi wyzwaniami z jakimi musi mierzyć się chcąc pomóc innym.

My z jego doświadczeń możemy wyciągnąć sporo dla siebie niezależnie od tego, czy szukamy w naszej biegowej pasji ekstremalnych przeżyć, czy traktujemy ją jako przyjemny dodatek do codzienności.

Z rozmowy dowiecie się między innymi:

  • ile kilometrów można przebiec w trampkach z bazaru?
  • co może pójść nie tak, gdy planujesz wyprawę biegową pierwszy raz?
  • jak wygląda przeskok z Biegu Rzeźnika do 620 kilometrów z 12 kilogramowym plecakiem?
  • ile kosztuje niezbędne wyposażenie ultrasa?
  • jak szczegółowo wygląda plan treningowy do biegu trwającego kilka tygodni?


Dołączcie do akcji KArakoRUN2022! Liczy się każda wpłata!


Partnerem odcinka jest Biegowe.pl, portal, który dostarcza czytelnikom rzetelnych informacji na temat biegowego świata – imprez, wydarzeń, produktów.

Spotify

YouTube

Apple Podcast