Najnowsze:

zofia piotrowicz

Wege, wegan i keto w sportach wytrzymałościowych | Zofia Piotrowicz

Wpływ modeli żywieniowych na zdrowie oraz formę sportową, to temat wokół którego narosła duża liczba mitów, półprawd i miejskich legend. Często napotyka się tu na pseudospecjalistyczne teorie, których wnioski bazują na pojedynczych badaniach. Życie, nie tylko sportowe, zazwyczaj jednak tak proste nie jest i jeżeli nie bazujemy na metaanalizach i przekrojowych publikacjach, to jesteśmy w stanie znaleźć dowody niemal na każdą, nawet najbardziej niedorzeczną teorię.

Rzetelną wiedzę naukową, popartą praktyką i doświadczeniem przedstawiła w tym odcinku Zofia Piotrowicz – dietetyk sportowa współpracująca z kadrą narodową biegaczy. Dowiecie się z niego czy i jaki wpływ na proces treningowy oraz możliwości wysiłkowe mają najpopularniejsze modele żywieniowe takie jak wegetarianizm, weganizm czy dieta ketogeniczna.

Z rozmowy skorzystają nie tylko osoby stosujące takie modele oraz ich trenerzy, ale z uwagi na szerokie potraktowanie tematu, również wszyscy którzy chcą bardziej świadomie odżywiać się pod kątem zdrowotnym i sportowym.

Z podcastu dowiesz się między innymi:

  • czy istnieje korelacja między dietą a grupą krwi?
  • jakie zagrożenia niosą wykluczenia poszczególnych grup produktów w diecie sportowców?
  • czy mięso skuteczniej zapewnia uczucie sytości?
  • czy keto sprawdzi się u biegacza?
  • czy da się “wytrenować” większe wykorzystanie tłuszczu w pozyskiwaniu energii?

Partnerami podcastu są: NOWOCZESNYSPORT.PL i program „Aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości” – WF z AWF
[współpraca reklamowa]


Spotify

YouTube

Apple Podcast