Najnowsze:

tomek kowalski

Biegacz vs. triathlonista | Tomek Kowalski

Wbrew tytułowi w tym odcinku nie skupiamy się na konfrontacji lecz na tym co biegacze mogliby zaczerpnąć z dobrych praktyk treningu do triathlonu. Jest to dyscyplina stosunkowo młoda i innowacyjna, a wiele rozwiązań stosowanych w innych sportach wywodzi się właśnie ze świata tri.

Dodatkowo najlepsi triathloniści z dystansu IRONMAN, biegają maraton na poziomie ambitnych amatorów biegania lub zawodników semi-pro. Z tego względu postaraliśmy się znaleźć w ich treningu elementy uniwersalne, intrygujące, ciekawe, a przede wszystkim takie, których przeniesienie na trening biegowy może być warte wdrożenia, a z pewnością jest warte przemyślenia i poznania.

Dodatkowym wątkiem rozmowy jest to, jak z upływem lat wraz ze zmniejszającymi się możliwościami wysiłkowymi naszego ciała powinny zmieniać się nasze metody treningowe, aby zminimalizować ten proces.

Gościem odcinka jest Tomek Kowalski z Trinergy, który jako trener triathlonistów pracuje od 2009 roku i ma na koncie mnóstwo świetnych rezultatów zarówno z zawodnikami pro jak i amatorami.

Z podcastu dowiesz się m.in.:

  • kiedy trening uzupełniający przynosi więcej szkody niż pożytku?
  • jak ważne jest to czy biegamy „z pięty” czy „ze śródstopia”?
  • które elementy strategii oraz żywienia warto zgapić od triathlonisty?
  • jak wytrenować optymalną kadencję?


Partnerem odcinka jest Bite of Sport

Spotify

YouTube

Apple Podcast