Najnowsze:

martyna młynarczyk

Jak mocno trenować? | Martyna Młynarczyk

W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o dwóch koncepcjach, które w bieganiu na wysokim poziomie od zawsze ścierają się ze sobą. Jedna mówi o tym, że kluczem do sukcesu jest trening ładujący i słuchanie własnego organizmu, a jej opozycją jest kult niemal katorżniczej pracy.

Próbując zbliżyć się do odpowiedzi na pytanie jak ciężko należy trenować, postanowiłem wspólnie z Wami przeanalizować trening Martyny Młynarczyk, która wiele sukcesów i medali mistrzostw Polski wywalczyła jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Kantor.

W tym roku Martyna dokonała czegoś spektakularnego, co szczególnie może dodać smaczku naszej rozmowie. 

Biegaczka górska mając przewlekłe problemy ze ścięgnem achillesa już wcześniej postanowiła poszukać bardziej oszczędnej pod tym względem drogi treningowej i zwróciła się o pomoc do trenera triathlonu Jacka Tyczyńskiego. Taki bardziej zachowawczy biegowo trening, z wykorzystaniem dużego spektrum dodatkowych narzędzi jak rower i pływanie, nie tylko doprowadził ją do kolejnego tytułu mistrzyni polski w biegach górskich na długim dystansie, zwycięskiego debiutu na dużym ultra podczas setki w ramach Igrzysk Europejskich i reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata, ale również zapewnił jej tytuł mistrzyni Polski w triathlonie na dystansie Ironman.

W tym odcinku wspólnie z Wami postaram się rozgryźć jej treningowy sekret oraz prześledzić to, ile i jak intensywnie biegała, a gdzie zastosowała skuteczne substytuty biegania.


Partnerem odcinka jest HOKA
[reklama]


Spotify

YouTube

Apple Podcast