Najnowsze:

mikołaj raczyński

O czym zapominamy w treningu maratońskim? | Mikołaj Raczyński

Dzisiejszy odcinek chciałem poświęcić treningowi maratońskiemu. Wielu powie, o czym tu gadać, przecież trening do maratonu jest prosty jak konstrukcja cepa.

Jest w tym trochę prawdy, ale trzeba też pamiętać, że maraton to dystans, na którym jak na żadnym innym, w jednym miejscu i czasie musi zgrać się bardzo wiele pomniejszych czynników, a często to najsłabsze ogniwo, nawet z pozoru mało istotne, będzie brutalnie determinowało ostateczny wynik na mecie. 

Można więc powiedzieć, że to właśnie tu, jak nigdzie indziej, diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego w tym odcinku pośród narzędzie treningowych i innych aspektów przygotowań do maratonu, szukamy tych z pozoru nieistotnych, często zaniedbywanych przez wielu biegaczy puzzli, bez których nasza mozolna, wielotygodniowa praca może pójść na marne.

Moim gościem jest Mikołaj Raczyński, który w ostatnim czasie jest jednym z najbardziej cenionych trenerów biegania, szczególnie pośród dobrych i bardzo dobrych biegaczy-pasjonatów. Wielu z nich, pod opieką Mikołaja robi naprawdę spektakularne i przede wszystkim regularne postępy.


Partnerami odcinka są Stadiony Przyjazne Biegaczom i ⁠Liga Biegowa [reklama]

Odcinek powstał dzięki słuchaczom. Jeśli korzystasz z tych treści i nadal chcesz słuchać rzetelnej wiedzy o bieganiu, to wesprzyj podcast za pośrednictwem Patronite⁠ lub Buycoffee.to


Spotify

YouTube

Apple Podcast