Najnowsze:

jakub adamczyk

Modyfikacje treningu wynikające z wieku | Jakub Adamczyk

W tej audycji postarałem się dowiedzieć tego jak nasz organizm zmienia się z upływem czasu w kontekście zdolności wysiłkowych. Wiedząc to, poszukałem wskazówek, które pozwolą dostosować proces treningowy w taki sposób, aby niekorzystne zmiany oszukać, zniwelować lub po prostu wycisnąć z naszego ciała najwięcej ile na dany moment jesteśmy w stanie. Podczas rozmowy wyłuskałem porady zarówno dla młodszych, jak i starszych od siebie biegaczy i biegaczek.

Zaprosiłem również eksperta, który jak się wydaje sztukę oszukiwania czasu opanował do perfekcji. Naprawdę ciężko jest stwierdzić czy mocniej przemawia za nim wiedza teoretyczna czy praktyka.

Doktor habilitowany Jakub Adamczyk profesor Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie to wielokrotny rekordzista Polski oraz medalista mistrzostw Polski, Europy i świata w kategorii Masters.

Odcinek powstał dzięki słuchaczom. Jeśli korzystasz z tych treści i nadal chcesz słuchać rzetelnej wiedzy o bieganiu, to wesprzyj podcast za pośrednictwem Patronite⁠ lub Buycoffee.to


Spotify

YouTube

Apple Podcast


Tagi:
, ,