Najnowsze:

janusz rozum

Czy polska lekkoatletyka jest w formie? | Janusz Rozum

„EUROPOTĘGA!” – tak krzyczała okładka „Przeglądu Sportowego” po zakończonych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce. Czy faktycznie królowa sportu ma się w naszym kraju, aż tak dobrze? Czy możemy ze spokojem spoglądać w przyszłość wypatrując kolejnych medali naszych sportowców na imprezach międzynarodowych?

Aby obiektywnie odpowiedzieć na te pytania zaprosiłem do podcastu wybitnego statystyka Janusza Rozuma, który uchodzi za jednego z najlepszych specjalistów od lekkiej atletyki w kraju. Mój gość jest nie tylko międzynarodowym sędzią z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, ale również cenionym ekspertem, autorem tekstów i komentatorem.

Niemniej ważnym aspektem z życiorysu Janusza Rozuma w kontekście podcastu 42,195 FM jest fakt, że jest on również czynnym biegaczem, który z okazji 70 rocznicy urodzin zapragnął złamać 50 minut na dychę. Czy mu się to udało? Dowiecie się słuchając odcinka, w którym również:

  • co jest konsekwencją tego, że wielu polskich sportowców osiąga sukcesy zbyt wcześnie?
  • dlaczego mimo iż pan Janusz chodził na legijną Żyletę pokochał lekką atletykę?
  • w których konkurencjach biegowych przepisy nie nadążają za technologią?
  • jakie sposoby oszustw są najpowszechniejsze podczas biegów masowych?
  • dlaczego w tabelach historycznych mimo postępu jest tak wiele starych rekordów i które z nich można przypisać dopingowi?


Partnerem odcinka jest o-shop.com gdzie otrzymacie 20% zniżki na hasło: „42195” lub dodatkowe 5% na produkty w promocji wpisując „5extra42195”

Spotify

YouTube

Apple Podcast: