Najnowsze:

jacek tyczyński

NOWY PROWADZĄCY! – Jacek Tyczyński dołącza do podcastu

Redakcja „RACE PACE – podcasty o bieganiu” powiększa się. W kwietniu do podcastu dołączył nowy prowadzący – Jacek Tyczyński. Triathlonista i trener ma nie tylko poszerzyć tematykę audycji o inne konkurencje wytrzymałościowe, ale również wnieść dodatkową wiedzę, doświadczenie i nową perspektywę.

Projekt RACE PACE – podcasty o bieganiu powstał w wakacje 2022 roku (wtedy jeszcze działając pod inną nazwą). Nasze audycje szybko zyskały popularność stając się najchętniej słuchanym polskim podcastem o bieganiu w serwisie Spotify. Świadczy o tym nie tylko największa liczba ocen (średnia 5/5), ale również liczba odsłuchań na odcinek.

Jednak to nie cyferki są największą wartością projektu. Podcasty to długi, często osobisty kontakt z odbiorcami. Dzięki temu wokół naszych rozmów udało się zbudować zaangażowaną społeczność. Aktywnie komentujący i piszący do nas słuchacze dają energię do dalszego nagrywania, a my staramy się odwdzięczać regularną porcją rzetelnej biegowej wiedzy. Wielu z nich zdecydowało się też wesprzeć nas bezpośrednio poprzez serwis Patronite. Dzięki temu mamy swobodę i przestrzeń do nagrywania zgodnie z naszymi zasadami, co jest ogromną wartością dla samodzielnych twórców.

Aby dalej rozwijać podcast, docierać do nowych słuchaczy, a także zaproponować nową wartość dotychczasowym, w kwietniu 2024 roku do redakcji dołączył nowy prowadzący – Jacek Tyczyński. Nie jest to postać anonimowa dla odbiorców RACE PACE, gdyż był on już wcześniej gościem dwóch odcinków: „Technologiczne wsparcie treningu” oraz „Hierarchia potrzeb w treningu biegacza„.

Nowy prowadzący to triathlonista i trener. Swoją przygodę ze spotem zaczynał od pływania, płynnie przechodząc w triathlon. W tej dyscyplinie jako junior był częścią kadry narodowej, reprezentując kraj na zawodach zagranicznych. Jego pasja do długich dystansów zaowocowała tytułem Mistrza Polski Ironman w elicie w 2022 roku z czasem 8h12’.

Tyczyński od początku lubił czytać, rozmawiać i opowiadać o treningu. To zaprowadziło go na krakowski AWF oraz do uzyskania tytułu trenera. Obecnie pracuje z zawodnikami na różnym poziomie. Pomaga swoim podopiecznym w osiąganiu tytułów Mistrza Polski wśród amatorów i elity oraz w zdobywaniu kwalifikacji na MŚ Ironman i IM 70.3. Jego podopieczni mają na koncie zwycięstwa w zawodach serii ironman 70.3, oraz medale mistrzostw świata amatorów. Aktualnie opiekuje się triathlonistami, biegaczami górskimi oraz kolarzami.

jacek tyczyński

Oto co o swojej nowej roli Jacek Tyczyński napisał w mediach społecznościowych:

Miło mi Was poinformować, że dołączam do projektu RACE PACE – podcasty o bieganiu, i od kwietnia będę nowym prowadzącym w programie, którego sam jestem fanem i stałym słuchaczem.

Podcasty towarzyszą mi od lat, są źródłem wiedzy, czasem rozrywką i czasoumilaczem. Słucham ich na treningach, w podróży, i podczas codziennych obowiązków. Wraz z rozwojem sportowym i trenerskim miałem okazję być gościem kilku z nich, co ku mojej satysfakcji zawsze spotykało się ze świetnym odbiorem słuchaczy.
Kiedy dostałem propozycję od Kuby do poszerzenia redakcji RACE PACE i zostania drugim prowadzącym, miałem kilka wątpliwości. Po dłuższej dyskusji, każda z nich wydawała się być potencjalną szansą na rozwój audycji oraz samego siebie.

Jako osoba związana z triathlonem i każdą dyscypliną wchodzącą w jego skład, oraz zafascynowana światem biegów górskich, mam nadzieję, że będę mógł wnieść do programu nowe spojrzenie. Poruszać tematy związane z zawodem trenera, i tym, z czym trenerzy się borykają. Chciałbym też przedstawiać w swoich rozmowach kwestie z fizjologii sportu, oraz dawać głos ekspertom związanym z psychologią. Myślę, że zagadnień i kompetentnych gości nam nie zabraknie, a tematyka podcastu będzie być może szersza niż dotąd, co mam nadzieję przypadnie do gustu dotychczasowym słuchaczom, i przyciągnie nowych.

Naprawdę się jaram! Bo będzie to też okazja do konfrontacji swojej wiedzy i opinii z ekspertami w swoich dziedzinach, trenerami, naukowcami czy sportowcami. Tak jak Kuba wierzę, że najlepszym motorem napędowym, jest autentyczna ciekawość drugiego człowieka i chęć dowiadywania się więcej o dziedzinach, które nas interesują. To też będzie moim drogowskazem przy pracy nad rozmowami.

Kuba ustawił poziom audycji bardzo wysoko. Z dużą regularnością dostarcza słuchaczom świetnie jakościowo odcinki, pełne sprawdzonej wiedzy od ciekawych gości, którzy potrafią opowiadać. Dam z siebie wszystko, żeby z czasem zmierzać w kierunku poziomu prezentowanego przez Kubę, a na start poproszę o kredyt zaufania.
Pierwszego odcinka można spodziewać się z końcem kwietnia. Do usłyszenia!