Najnowsze:

dawid malina

Elastyczność a struktura treningu | Dawid Malina

Po niedawnych mistrzostwach Europy w biegach górskich myślałem o tym jak należy trenować, aby zdobyć medal takiej imprezy. W pierwszej kolejności przychodzi mi do głowy trening ciężki, trudny, wymagający poświęceń i lubiący strukturę. Tak w wyobraźni wielu z nas wygląda stereotyp pracy biegacza na wysokim poziomie.

Tymczasem okazuje się, że wzorując się na najlepszych często przeceniamy bezwzględne cyferki i wymyślne metody treningowe, a nie doceniamy znajomości własnego ciała i umiejętności reagowania na jego sygnały poprzez dostosowanie treningu – jednym słowem takiej mądrej elastyczności. 

To właśnie takie podejście reprezentuje mój dzisiejszy gość – Dawid Malina. To świeżo upieczony srebrny drużynowy medalista mistrzostw Europy oraz jeden z zaledwie kilku polskich zawodników, którzy przekroczyli magiczną granicę 900pkt ITRA. 

Dawid nie planuje treningów dalej niż na trzy dni do przodu, a największy wpływ na ich kształt ma…. życie i obowiązki domowe. 

Z odcinka dowiecie się, jak udaje mu się w ten sposób dojść do tak wysokiego poziomu oraz co trzeba umieć, aby skutecznie realizować podobną strategię.


Partnerami odcinka są:
⁠Iontmax⁠ – producent hydrożeli i napojów jonowych,
Fundacja Krok do Natury – organizator Małej Rycerzowej przy ⁠Chudym Wawrzyńcu⁠,
City Warmia Run Challenge
[reklama]


Spotify

YouTube

Apple Podcast