Najnowsze:

szymon bytniewski

Co musi umieć dobry trener? | Szymon Bytniewski

Jeśli miałbym opisać gościa tego odcinka – Szymona Bytniewskiego jednym zdaniem to powiedziałbym, że jest to człowiek, który jak nikt inny trenowanie ma w genach. Jego dziadek to były długodystansowiec, przeszkodowiec i trener lekkiej atletyki – Edward Motyl, mama również trenuje lekką, a ojciec jest trenerem piłkarskim.

Szymon pełni funkcję trenera adidas Runners Poznań, ale również wyczynowych biegaczy, będąc w sztabie kadry narodowej. W tym odcinku porozmawialiśmy o warsztacie współczesnego trenera oraz wyzwaniach jakie niesie ze sobą ten specyficzny zawód. Tematem naszych rozważań były zmiany metod i rozwój szalenie ważnych współcześnie relacji trener-zawodnik. Mam nadzieję, że na bazie tego podcastu, słuchaczom uda się zbliżyć do odpowiedzi na pytanie – jakie cechy powinien mieć dobry trener i na co zwrócić uwagę szukając takiej osoby do współpracy?

Z podcastu dowiesz się między innymi:

  • dlaczego byli zawodnicy z topu, rzadko zostają dobrymi trenerami?
  • czy trenerowi opłaca się być kumplem zawodnika?
  • jak zarządzać emocjami w dniu ważnego startu?


Partnerem odcinka jest adidas Runners – globalna społeczność biegaczek i biegaczy, obecna w ponad 60 miastach na całym świecie, w tym 3 w Polsce – Warszawie, Poznaniu i Trójmieście.
[współpraca reklamowa]


Spotify

YouTube

Apple Podcast