Najnowsze:

adidas Adizero Boston 12

adidas Adizero Boston 12 – pierwszy trening

Za mną pierwszy trening w kultowych Bostonach. Choć akurat ewolucja tego modelu jest na tyle znacząca, iż aktualna odsłona – adidas Adizero Boston 12 – ma już niewiele wspólnego z pierwowzorem i nawiązanie do „kultowego” może być mylące, bo to zdecydowanie inny but.

Ten Boston to znak czasów. W dwunastej odsłonie jak na dłoni widać jak na rynku butów do biegania płynnie wypełnia się luka między naszpikowanymi nowymi technologiami modelami startowymi, a klasycznymi treningówkami. Te drugie coraz bardziej upodabniają się geometrią, wagą i parametrami do szybszych odpowiedników.

Wyzwaniem dla producentów, jest tu trwałość. Mając ją na uwadze nie mogą sobie pozwolić na pełne odwzorowanie i muszą żonglować bardziej żywotnymi materiałami. Trzeba przyznać, że wychodzi im to coraz lepiej. W efekcie buty, które mogą służyć do codziennych treningów, z każdym rokiem wyraźniej popychają nas do żwawszego kroku biegowego i coraz lepiej dają sobie radę na wymagających jednostkach treningowych lub zawodach.

Właśnie takie było pierwsze wrażenie, jakie odniosłem biegając w Bostonach na dzisiejszym treningu. Odbyłem go na zaproszenie grupy adidas Runners Warsaw, która rozpoczyna właśnie cykl przygotowań do Półmaratonu Praskiego. Trening miał charakter długiego wybiegania, podczas którego z każdym kilometrem zwiększaliśmy tempo. Wraz z podkręcaniem szybkości biegu, Boston zmieniał się i ujawniał swoją drugą naturę. Z buta o charakterystyce wygodnej treningówki stał się całkiem żwawy i w niczym nie ograniczał mojej ułańskiej fantazji.

Tego samego nie mogę jednak powiedzieć o swojej aktualnej dyspozycji, dlatego ostatnie, najszybsze okrążenie w Parku Skaryszewskim musiałem już odpuścić i skończyło się na 17,5 km.

Trudno pisać więcej o bucie po tak niewielkim wspólnym kilometrażu, jednak czuję się mega zachęcony i z pewnością kolejne będą szybko przybywały.

Podrzucam Wam kilka fotek oraz specyfikację:

  • waga mojego egzemplarza (rozmiar 43 i 1/3) to 264 gramy
  • przeznaczenie: codzienne treningi, treningi tempowe, zawody
  • drop 6,5 mm (pięta: 37 mm / palce: 30,5 mm)
  • zintegrowane pręty z włókna szklanego
  • pianki Lightstrike i Lightstrike PROWspółpraca reklamowa

Tagi:
,