Najnowsze:

Andrzej Orłowski

Jak budować wytrzymałość? | Andrzej Orłowski | część I

W Polsce coraz trudniej znaleźć naprawdę dobrego biegacza górskiego, który nie trenuje z Andrzejem Orłowskim. Jednak jeśli myślicie, że trener Orłowski to tylko góry, to jesteście w grubym błędzie. Wywodzi się on z lekkiej atletyki i opiekuje nie tylko biegaczami, ale również zawodnikami i kandydatami na zawodników w konkurencjach technicznych.

Ja osobiście niezwykle cieszę się mogąc gościć go w podcaście dlatego iż uważam, że mimo szerokiej i ustrukturyzowanej wiedzy, trener w przeciwieństwie do wielu ekspertów, umie opowiadać o treningu w przystępny sposób, obrazowo, bez zasłaniania się trudnymi terminami tam gdzie nie jest to konieczne.

W rozmowie, która podzielona jest na dwie części, trener dzieli się teorią oraz praktyką budowania wytrzymałości. Jest to temat wielowątkowy, szeroki, który dotyczy każdego biegacza, niezależnie od specyfiki dystansu czy terenu w jakim biega, bo wytrzymałość to sól biegania.

W pierwszej część rozmowy, zależało mi, aby bardziej niż o samej wytrzymałości porozmawiać o ogólnej koncepcji i filozofii pracy trenera. Miało to pokazać szerszy obrazek i stworzyć grunt pod czyste treningowe mięsko, które czeka Was w drugim odcinku.

Z rozmowy dowiecie się m.in.:

  • jak wypada porównanie treningu Bartka Przedwojewskiego i Kíliana Jorneta?
  • czego potrzeba biegom górskim w Polsce?
  • dlaczego trener Orłowski inspiruje się szkołą trenera Jacka Wośka?
  • ile sprawdzonych metod, a ile ryzyka kryją jego plany treningowe?


Partnerami odcinka są HOKA i Magazyn Ultra

Spotify

YouTube

Apple Podcast