Najnowsze:

piotr książkiewicz

Pieniądze – szansa czy przekleństwo biegów górskich? | Piotr Książkiewicz

Komercja czy postępowanie zgodnie ze swoimi wartościami? Rozwój i nowoczesność czy wierność tradycji? Również w świecie biegów górskich rozgorzała ostatnio w tym temacie dyskusja, gdy wyciekł do przestrzeni publicznej list absolutnej legendy trailu – Kiliana Jorneta, w którym ostro krytykował on UTMB i ich odwrót od fundamentalnych wartości.

Czasem jednak w bieganiu udaje się skutecznie połączyć ogień i wodę czyli dwa sprzeczne żywioły. Robić duże imprezy, przyciągać bogatych partnerów, a równocześnie pozostać wierny sobie i nie zatracić pasji.

Dla mnie jednym z takich przykładów na polskim rynku biegowym jest Piotrek Książkiewicz i Fundacja Krok do Natury, którzy tworzą największy cykl trailowy w naszym kraju – City Trail, ale też organizują Chudego Wawrzyńca, czyli bieg ultra rozgrywany w randze mistrzostw Polski.

To właśnie Piotrek był w tym odcinku moim gościem. Zapraszam na konstruktywną rozmowę o stanie i przyszłości polskiego trailu, z osobą która głęboko siedzi w środowisku, ma krytyczne spojrzenie, ale również rozwagę i niezbędne doświadczenie, aby wystawić nam rzetelną diagnozę… nawet jeśli nie będzie zbyt przyjemna.

Link do zrzutki, o której mówi Piotrek w odcinku.


Spotify

YouTube

Apple Podcast